Stříbrná neděle s judisty

Mladí judisté oddílu TJ Důl Staříč se na stříbrnou neděli sešli v tělocvičně 9. ZŠ, kde si ověřili své zdatnosti a trenér vyhlásil ty nejlepší z nich.
15.12.2010 06:38

Na tatami se utkali zejména ,,nováčci“ ze všech tří středisek tohoto oddílu, pro mnohé z nich to bylo vůbec poprvé. Za své snažení dostali odměnu v podobě medaile a diplomu.
Ovšem zkrátka nepřišli ani zkušenější judisté. Jedním z důvodů konání této akce totiž bylo i ocenění těch, kteří si v roce 2010 vedli nejlépe. Celkem v tomto roce získal oddíl TJ Důl Staříč 30 zlatých medailí, celkem 16 krát se naši judisté umístili jako 2. a 34 krát obdrželi bronzovou medaili. Mistr Moravskoslezského kraje Petr Lisník získal celkem 7 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Další ocenění si svými 7 prvními, 3 druhými a 6 třetími místy vybojovala Veronika Drabinová. Za podobné úspěchy byli vyzdviženi také David Hél, Jakub Cudzik, Matouš Kocháň. Speciálně pak byli svými trenéry vyzdviženi David Skotnica (9. ZŠ), Marek Vašut (Obchodní akademie) a Matěj Buřinský (11. ZŠ). Všichni výše jmenováni dostali od trenéra dort, jakožto odměnu za píli a snahu. Ale zoufat nemuseli ani ti, kteří žádné ocenění nezískali. Všichni zúčastnění totiž obdrželi balíček plný sladkostí a ovoce.
Odpoledne se vydařilo a nezbývá nic jiného, než judistům a nejen jim popřát mnoho skvělých úspěchů i v příštím roce.

Lucie Mikolášová

Frýdek-Místek