Trh vzdělávání v Národním domě

Úřad práce ČR, Krajská pobočka v Ostravě, Kontaktní pracoviště Frýdek-Místek, Informační a poradenské středisko pro volbu povolání pořádá v rámci příhraničního partnerství EURES-T Beskydy v úterý 5.11.2013 od 10.00 do 16.00 hodin v Národním domě v Místku volně přístupnou prezentační akci středních škol a zaměstnavatelů "Trh vzdělávání 2013".
04.11.2013 00:01
(Aktualizováno: 4.11.2013 11:12)

„Trh vzdělávání 2013“

proběhne v úterý 5. 11. 2013
- v Národním domě v Místku - přístup bočním vchodem, od parkoviště
- v době od 10.00 do 16.00 hodin.

PREZENTACE OBORŮ VZDĚLÁVÁNÍ

Střední školy okresu Frýdek-Místek, některé specializované školy okolních okresů i školy ze vzdálenějších regionů představí svou vzdělávací nabídku pro školní rok 2014/2015 připravenou pro žáky základních škol (denní studium) i pro dospělou populaci (dálkové a večerní formy studia). K účasti bylo osloveno 60 škol.

PREZENTACE POVOLÁNÍ
Dílčí činnosti, které jsou součástí konkrétních pracovních profesí, budou na místě předvádět studenti a učni jednotlivých oborů, některé si návštěvníci „Trhu vzdělávání 2013“ budou moci na místě vyzkoušet a získat tak lepší představu o dovednostech potřebných k výkonu konkrétních povolání.

PREZENTACE UPLATNĚNÍ
Uplatnitelnost nabízené profesní přípravy na trhu práce, pracovní prostředí, poskytované výstupy – výrobky nebo služby – přiblíží firmy našeho regionu vystavující společně se středními školami.

Žáci, jejich rodiče, ale také další občané přistupující aktivně k dalšímu vzdělávání a profesní přípravě získají na jednom místě přehled o studijních a učebních oborech středních škol, o podmínkách přijetí, o průběhu studia, o vykonávané praxi, spolupráci škol s firmami, o reálných možnostech uplatnění.
Zástupci škol, firem a pracovníci Informačního a poradenského střediska pro volbu povolání při úřadu práce pomohou návštěvníkům v orientaci v široké škále profesí a ve vzdělávací nabídce pro následující školní rok, a dále při výběru odpovídajícího uplatnitelného oboru vybraného na míru zájemci o vzdělávání, na základě jeho schopností, dovedností, zájmů a osobních, fyzických a zdravotních předpokladů.

Vstup na „Trh vzdělávání 2013“ je zdarma, akce probíhá
- v přízemí - ve dvoraně přístupné ze zahrady Národního domu, ve velkém a v malém sále,
v prvním patře – v zasedací místnosti, v klubovně č. 10.

Srdečně zvou poradci pro volbu povolání úřadu práce, zástupci prezentujících se středních škol, představitelé zaměstnavatelských subjektů, a partneři z příhraničních regionů.

Leták k akci naleznete na:

Renáta Tylečková
Úřad práce ČR, Na Poříčí 3510, Frýdek-Místek