OSTRAVICA SLAVÍ 50.VÝROČÍ ZALOŽENÍ SOUBORU

SLPT Ostravica oslaví letos již 50 let od svého založení v roce 1960, kdy se soubor Ondráš přestěhoval z Janovic do prostor Závodního klubu ROH Slezan v Místku. Název SLPT Ostravica začali tanečníci a muzikanti používat až od roku 1967.
08.10.2010 20:10
(Aktualizováno: 8.11.2010 09:16)

U zrodu souboru v ZK ROH Slezan stáli hlavně  pan Jindřich Krupa, zpěvák, upravovatel a organizátor a  další, velmi známá  osobnost, dlouholetá umělecká vedoucí a choreografka Věra Šimková. Dalšími důležitými muži byli Pavel Goluch, Vojtěch Děcký, Leopold a Štěpán Kotkovi, Josef Pavlán a později zejména Vladislav Turek.

Pokud se chcete dozvědět také další důležitá jména z historie Ostravice a nejen to, udělejte si čas v sobotu 13.listopadu 2010. Na tento den připravili současní i bývalí členové souboru slavnostní pořad k významnému jubileu, který nazvali Obrázky životem malované. V rámci pořadu můžete shlédnout nejen slavnostní koncert, ale také výstavu fotografií z historie souboru. Po koncertech je připraveno posezení u cimbálu a dobrého vína.

Vstupenky na akci je možno koupit v předprodeji od 11.10.2010 v Nové Scéně Vlast v Místku. Pořad je realizován za podpory Moravskoslezského kraje a Statutárního města Frýdek-Místek. Informace o souboru najdete na www.ostravica.com.

Monika Škanderová
Soubor lidových písní a tanců Ostravica