Mrazík na ledě

Ruská filmová pohádka Mrazík tvoří po léta neodmyslitelnou součást českých televizních vánoc. Každoročně dokázala přilákat ke sledování miliony našich dětí i jejich rodičů a patří po generace k nejoblíbenějším pohádkám vůbec. Obrovská popularita této pohádky se stala inspirací k jejímu přepracování do podoby pohádkového muzikálu na ledě. Turné odstartuje ve VSH ve Frýdku-Místku, datem 9.10. - 10.10.2010.
06.09.2010 12:39

"Je ti teplo děvče..."

Pochopitelně, že po desetileté pauze dozná představení celou řadu změn, protože vývoj techniky a technologií se řítí překotně k novým a novým možnostem jevištního ztvárnění. Ale změny se netýkají jenom jevištních efektů. Scéna bude nová, mnohá choreografická čísla budou nová a celý příběh bude ještě věrnější předloze - ruské filmové pohádce s důrazem na pohádkovost, komiku a větší dynamiku. Více postav bude bruslit na ledě, baba Jaga skončí opravdu v rozžhavené peci, dědeček Hříbeček se bude schovávat Ivanovi opravdu v lese a pro dokonalé dokreslení atmosféry budou použity projekce. Ale nebojte se slavná čísla např. Loupežníci, Chorovod a další zůstanou zachována.

Zdroj: www.mraziknalede.cz

Róbert Krupa