První závod v silniční cyklistice. Časovka - ArcelorMittal ve Staříči.

Letošní ročník SPAC (Slezský pohár amatérských cyklistů) v sillniční cyklistice, seriál celkem 19 silničních závodů, zahájila v neděli 2. května Časovka ArcelorMittal uspořádaná cyklistickým oddílem Racing Olešná F-M.
05.05.2010 00:01

Deštivé dopoledne neodradilo celkem 115 závodníků rozdělených do 8 kategorií, kteří se postupně v minutových intervalech vydávali na trasu dlouhou 7,8 km s převýšením 30 m se startem od Dolu Staříč II do Oprechtic a zpět. S časem 10:29 byl ve 2. ročníku časovky nejrychlejší Jiří Klíma (AD Cyklo Brodek) z kategorie muži A (19-29 let). Absolutní vítěz z loňského roku a držitel traťového rekordu 10:13 Tomáš Celta se tentokrát umístil celkově 2. se ztrátou 5 vteřin. Nejlepší ženou byla Ivana Jaklová (SK Šafrata Bohumín) s časem 12:57 z kategorie ženy B (30 a více let) a v nejstarší mužské kategorii E (nad 60 let) za 11:21 zvítězil Milan Masný z pořádajícího klubu. Vložený závod žáků vyhrál Jan Koten z CK Feso Petřvald.

Bohuslav Švantner
Cyklistický oddíl Racing Olešná Frýdek - Místek