Co se dělo během týdne vody na aquaparku v Olešné..

V aquaparku Olešná se v týdnu od pondělí 22. března konal vodní týden (Aquaunited 2010), který byl zahájen Světovým dnem vody. Během tohoto dne byly pro Frýdecko-Místecké školy připraveny prohlídky zázemí aquaparku, obohaceny o přednášku o místních tocích, kterou ve své režii přednesly žákyně Lískovecké základní školy. V duchu oslav krásné a vzácné tekutiny pokračovaly i další dny, ve kterých měli návštěvníci možnost, kromě zmíněných prohlídek zázemí, zažít rovněž úspěšné saunové ceremoniály.
30.03.2010 00:01

Od pátečního odpoledne až do neděle večer rezonoval celým aquaparkem dětský smích. Byly zde připraveny atrakce a soutěže pro děti a mládež o atraktivní ceny. Týden oslav vody vyvrcholil během sobotního dopoledne. V jedenáct hodin byla odstartována celorepubliková hodinová vodní štafeta. Soutěžilo se v délce uplavaného úseku během časového limitu jedné hodiny, a to o venkovní zahradní bazén, který by po případné výhře putoval do dětského domova ve Frýdku-Místku. Účastnit štafety se mohl kterýkoliv návštěvník aquaparku, a podpořit tak dobrou věc. Plavecká štafeta neunikla pozornosti místních médií, které tuto věc podpořily. Po hodince snažení za podpory zkušeného moderátora byl nakonec v aquaparku na Olešné zaplaván úsek o délce 2712,5m, který dohromady odplavalo několik desítek návštěvníků.

Přesto, že cenu získal jiný aquapark, náladu návštěvníků to v žádném případě nepokazilo a zábava volně pokračovala. Lidé si během víkendu mohli zdarma vyzkoušet masáže u bazénu, podvodní aquabiky, aqua-aerobic, atrakci „gladiátor“, aquazorbing nebo se přiučit ve scénkách o záchraně lidského života, které profesionálně odvedli členové Českého Červeného kříže. Koupání v sobotní večer se protáhlo až do půlnoci, kdy návštěvníci plavali při svíčkách a měli možnost vychutnat si intimní atmosféru relaxace.

Dobrou náladu podpořilo i hezké počasí. V podobném rozsahu se oslava Světového dne vody ještě v České republice nekonala a za všechny organizátory akce se těšíme, že vzniká pěkná tradice.

Bc. Róbert Krupa
Sportplex s.r.o. - AQUAPARK + VSH