Máme dva sportovce mezi NEJÚSPĚŠNĚJŠÍMI V MS KRAJI !!!

Posuzovatelé nám udělali velkou radost. Z návrhů na výběr mezi nejúspěšnější sportovce kraje byly vybráni DVA SPORTOVCI Z TKD FRÝDEK-MÍSTEK (8.ZŠ) - Filip Gavlas a Jana Hoňková ... A TO JE BOMBA!!!
04.03.2010 00:01

Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje ocenil za vynikající sportovní výkony a výchovu sportovců Moravskoslezského kraje v roce 2009 nejúspěšnější sportovce, sportovní družstva, trenéry a cvičitele. Tradiční slavnostní předání ocenění se uskutečnilo letos již po osmé v úterý 2. března 2010 v Aule VŠB-TU v Ostravě-Porubě za účasti hejtmana kraje, zastupitelů a vedení Moravskoslezského kraje, starostů, poslanců, bývalých vynikajících sportovců a zástupců krajských sportovních svazů a tělovýchovných jednot.

Nejúspěšnější sportovci byli vybráni na základě sportovních výkonů v roce 2009 z různých i méně známých sportovních odvětví. Celkem bylo podáno 100 návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců kraje za rok 2009. Návrhy projednalo Všesportovní kolegium Moravskoslezského kraje a doporučilo ocenit bez uvedení pořadí v kategorii mládež do 19 let 10 jednotlivců a 8 družstev, 10 jednotlivců a 2 družstva dospělých, jednoho handicapovaného sportovce, 5 cvičitelů a trenérů, udělit Cenu fair- play za záchranu lidského života, udělit Cenu hejtmana kraje za nejhodnotnější výkon roku 2009 a ocenění za celoživotní přínos v oblasti sportu.

Slavnostní vyhlášení a předání ocenění nejúspěšnějším sportovcům se konalo formou společenského večera, který moderoval Petr Salava a kde vystoupili smyčcové trio Inflagranti, Josef Náhlovský, Vladimír Hron, skupina Šlapeto a dětský aerobik. Ceny oceněným sportovcům předali náměstci hejtmana kraje Věra Palková a Svatomír Recman, bývalí vynikající sportovci kraje, sportovní funkcionáři a zástupci sponzorů. Hejtman kraje Jaroslav Palas předal cenu za nejlepší sportovní výkon v roce 2009 Davidu Fojtíkovi za výstup na vrchol hory Dhaulaghiri. Za celoživotní přínos v oblasti sportu byl uveden do Síně slávy před aplaudující aulou bývalý vynikající hokejový brankář a sportovní novinář Josef Mikoláš.

NÁS Z TKDFM MIMOŘÁDNĚ TĚŠÍ, že Filip Gavlas ze Školy TKDFM (při 8.ZŠ) byl vybrán za výkony na MS seniorů 4.místo, ME seniorů 2.místo, MČR juniorů -3.místo, Czech open – 2x 1.místo a Jana Hoňková také z naší školy, za výkony na MS členka družstva 1x1.místo, 1x2.místo, ME jednotlivci 1x2.místo, 1x3.místo, členka družstva 2x3.místo, Czech open 2x1.místo,1x2.místo.

V této anketě dosud náš největší úspěch!!! Foto: Janě Hoňkové gratuloval Jiří Raška, olympijský vítěz. Foto Filipa Gavlase se nedá bohužel do této zprávy přiložit, povolená jen 1 příloha.

zde je níže odkaz na video z předávání cen (ve 3/4 reportu ČT, asi od 20 minuty)

GRATULUJEME. Info vložil Mirek Sýkora 4.3.2010.

Miroslav Sykora
Lifetime Taekwondo School