PON – poradna pro oběti násilí při Centru nové naděje

27.10.2008 09:51
Centrum nové naděje je organizací dobře známou mnoha lidem Frýdecko-Místecka. Její pracovníci už více jak 10 let poskytují mj. poradenskou pomoc a podporu těm, kteří ji potřebují. Jsou to zvláště zranitelnější skupiny obyvatel např. ženy, děti, senioři, nezaměstnaní, osamělí lidé a lidé žijící na hranici existenčního minima. Na základě této desetileté tradice a nahromaděných zkušeností vznikla v r. 2006 poradna PON (Poradna pro oběti násilí). Vznikla nejen pro oběti domácího násilí, ale také pro lidi, kteří se ocitli v pozici toho, kdo musí snášet psychicky náročné či emočně vypjaté situace v rodině, zaměstnání, nejbližším okolí. Formy narušení mezilidských vztahů jsou různé, může docházet k psychickému nátlaku, fyzickému násilí a další trestné činnosti. Někdy je obtížné se v problému samostatně orientovat, pojmenovat jej a nalézt východisko. PON všem potřebným nabízí: • atmosféru bezpečí • bezplatnost a anonymitu • odborné sociální poradenství • odbornou terapeutickou pomoc a podporu po celou dobu trvání situace • zprostředkování pomoci úřadů, azylových domů a jiných institucí sociální sítě. Kontakt: PON při Centru nové naděje Dolní 96 (žlutý domeček za Kauflandem) 738 01 Frýdek-Místek tel.: 558 439 821 e-mail: poradnaon@cnnfm.cz www.cnnfm.cz Konzultační hodiny: Po 12:00-17:00 Út 8.00 – 12.00 13.00 – 16.00 St pro objednané Čt 8.00 – 12.00 Pá pro objednané PON je registrovanou sociální službou. Od začátku roku 2007 úzce spolupracuje s Intervenčním centrem II v Havířově, je jeho následnou službou, poskytuje veškerou pomoc a podporu obětem domácího násilí z oblasti Frýdecko - Místecka. Spolupracuje se Statutárním městem Frýdek-Místek, které společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí a Krajským úřadem Moravskoslezského kraje finančně přispívá na její provoz, za což jim patří velké poděkování.
Hana Kohutová
Komunitní plánování rozvoje sociálních služeb.