POSLEDNÍ MÍSTA V KURZU,KTERÝ JE ZCELA ZDARMA

11.10.2007 07:52
Sportovní klub vozíčkářů Frýdek-Místek, který se ve svém Centru Comeback na ulici Malý Koloredov věnuje pomoci zdravotně postiženým dětem, lidem a jejich rodinám, chce být klubem stále více integračním a proto také vytváří činnost pro osoby bez zdravotního omezení. Tato činnost především směřuje k pořádání vzdělávacích kurzů, které jsou zaměřeny na nezaměstnané nebo zájemce z řad seniorů a žen na mateřské dovolené. V těchto dnech probíhá ve spolupráci s Institutem Euroschola o.s. další běh kurzů pro začátečníky v práci s osobním počítačem. Tento kurz navštěvují jak osoby se zdravotním omezením, tak i nezaměstnaní. Pro všechny účastníky je tento kurz zcela zdarma a hradí se i cestovné (mimo MHD). Pro velký zájem byl otevřen kurz i v dopoledních hodinách. Pro pokročilé zájemce v práci na osobním počítači – opět z řad nezaměstnaných a zdravotně omezených osob – bude otevřen kurz 5.listopadu s délkou 120 hodin. Každodenně od 8 do 14 hodin. Opět je kurz ZDARMA a je hrazena doprava mimoměstským absolventům. To vše zejména díky Institutu Euroschola o.s. V tomto kurzu pro pokročilé jsou stále volná 2 místa. Na konci každého kurzu projde každý absolvent tzv. "pracovní diagnostikou" COMDI. Cílem diagnostiky je vlastní sebehodnocení klienta, zmapování celé jeho osobnosti se zaměřením na jeho možnou budoucí profesní orientaci. Výstupem šetření je "Vysvědčení" zpracované v přehledné grafické podobě s komentářem.  Bezbariérová studovna Centra Comeback patří mezi 14 učeben v republice, které podporuje Nadace Charty 77 – projekt Počítače proti bariérám.
Radek Krupa
Sportovní klub vozíčkářů Frýdek - Místek