SLPT OSTRAVICA na jaře

31.03.2007 21:46
Členové Souboru lidových písní a tanců Ostravica spolu se svými malými kamarády z Malé Ostravice a také jejich rodiči vynesli na smrtnou neděli 25.3. Mařenu a Mařocha. Průvod tanečníků, muzikantů a dalších v čele s figurínami ze slámy a dřeva cestou z místeckého náměstí až k houpacímu mostu přes řeku Ostravici zpíval  písně o jaru a jeho zvycích. Na mostě byly symboly zimy svlečeny a za velkého jásotu vhozeny do řeky. Zpátky do města přinesli malí i velcí souboráci Mojiček ozdobený barevnými mašličkami. Takže jaro může vesele začít. Nejbližšími akcemi souboru jsou Dětská regionální přehlídka souborů v Ostravě 1.4. a potom velikonoční program dospělé a mládežnické skupiny v pondělí 9.4. v Dřevěném městečku rožnovského skanzenu. Více na www.ostravica.com.
Monika Škanderová
Soubor lidových písní a tanců Ostravica