Bezpečný
Frýdek-Místek

Nacházíte se: Aktuality

PDF E-mail Print

Ministerstvo dopravy chystá přísnější postihy za přestupky

Ministerstvo dopravy chystá zásadní a rozsáhlé změny, a to nejen v oblasti pokut a bodového systému. Další novinkou by měl být například princip třikrát a dost.
19.02.2016 08:31
(Aktualizováno: 19.2.2016 08:51)
Počet zhlédnutí: 2396

Výrazně by se měly zvýšit pokuty za vybrané a nejzávažnější přestupky jako je řízení pod vlivem alkoholu či překročení nejvyšší povolené rychlosti. Ty se mohou zvýšit až na 75 tisíc korun. V některých případech ministerstvo navrhuje pokuty s pevně stanovenou částkou, takže již nebude možné s policistou či policistkou o její výši diskutovat.
Zvýšit by se mělo také bodové hodnocení za nejzávažnější přestupky. Navrhuje se také dvojnásobný počet bodů začínajícím řidičům, s praxí kratší než dva roky.
Připravované změny jsou některými experty hodnoceny kladně, ale má i řadu odpůrců. Podle nich je účinnější zaměřit se na prevenci dopravních přestupků řidičů, než na jejich následnou represi.
Současný systém bodového hodnocení byl v ČR zaveden 1. července 2006.

ilustrační foto: HZSČR

Zdeněk Martínek
ODBOR BEZPEČNOSTNÍCH RIZIK A PREVENCE KRIMINALITY

Glosa

3. ročník dne IZS se uskuteční dne 9.6.2018 opět na náměstí ve Frýdku

Aktuality

Pro zónu havarijního plánování provozovatele Lenzing Biocel Paskov, a.s., byla zpracována "informace veřejnosti". Tato informace je zpracována v souladu se zákonem č. 224/2015 Sb., o prevenci ...
Od pondělí 2. října do středy 4. října se v objektu Slezanu na ulici Frýdlantská v Místku, který je určen k demolici, uskuteční výcvik Policie ČR, a to od 9 do 12 hodin. Výcvik může ...
archiv