Bezpečný
Frýdek-Místek

Nacházíte se: Aktuality

PDF E-mail Print

Pomoc obětem trestných činů

Probační a mediační služba ČR nabízí pomocnou ruku
01.08.2015 00:01
(Aktualizováno: 13.10.2015 09:51)
Počet zhlédnutí: 3885

Od roku 2013 nabízí Probační a mediační služba ČR pomocnou ruku lidem, kteří se stali terčem trestného činu v rámci projektu „Proč zrovna já?“. Jeho cílem je podpora obětí trestných činů při vyrovnávání se se závažnou událostí trestného činu a usnadnění návratu k běžnému životu. Tento projekt je spolufinancován  z prostředků Evropského  sociálního  fondu a  státního rozpočtu       a koncepčně navazuje na Zákon o obětech trestných činů. Navazuje na předešlé úspěšné projekty poradenství pro oběti trestných činů realizované PMS ČR v partnerství s Asociací občanských poraden.

Do projektu „Proč zrovna já?“ je v rámci celé republiky zapojeno celkem 30 měst, ve kterých fungují poradny pro oběti. Tyto poradny podpořily v loňském roce 1240 osob, nejčastěji se jednalo o oběti majetkové a násilné trestné činnosti. Všechny služby jsou poskytovány anonymně a zdarma. Více můžete zjistit na webových stránkách http://www.proczrovnaja.cz. Ve Frýdku-Místku působí poradna v prostorách Probační a mediační služby, která sídlí na adrese Politických obětí 128.

Jednou z aktivit projektu je také setkání Týmu pro oběti trestných činů, který se ve Frýdku-Místku sešel v březnu již popáté. Členy tohoto týmu jsou zástupci Magistrátu města Frýdek-Místek, Policie ČR, Okresního státního zastupitelství, Okresního soudu, Městské policie, Probační a mediační služby, Intervenčního centra Slezské diakonie a Občanské poradny Centra nové naděje. Tým se zaměřuje především na situaci lidí, kteří se stali obětí trestných činů a zajištění veškerých dostupných informací a služeb pro ně pomocí vzájemné spolupráce. V rámci této spolupráce vznikl i leták, který obsahuje kontaktní informace na služby ve Frýdku-Místku, který Vám přinášíme.

Zbyněk Dostál
ODBOR BEZPEČNOSTNÍCH RIZIK A PREVENCE KRIMINALITY
letákPOMOC OBETEM TC (358.948 kB)

Glosa

3. ročník dne IZS se uskuteční dne 9.6.2018 opět na náměstí ve Frýdku

Aktuality

Pro zónu havarijního plánování provozovatele Lenzing Biocel Paskov, a.s., byla zpracována "informace veřejnosti". Tato informace je zpracována v souladu se zákonem č. 224/2015 Sb., o prevenci ...
Od pondělí 2. října do středy 4. října se v objektu Slezanu na ulici Frýdlantská v Místku, který je určen k demolici, uskuteční výcvik Policie ČR, a to od 9 do 12 hodin. Výcvik může ...
archiv